Primul meci al sezonului 2017-2018 în Campionatul Municipal

Duminică, 5 noiembrie, echipa de baby baschet născuți 2009-2010 au debutat în Campionatul Municipal. Meciul s-a desfășurat în sala Constatin Jude ,unde primele rânduri au fost ocupate de păriții și bunicii celor mici. La ora 16:00 s-a dat startul meciului contra celor de la Vest Activ Timișoara.

Din cauza emoțiilor, cei mici au găsit greu drumul câtre coș, iar prima fază de coș au avut-o adversarii, ratând de la linia de libere. Primul coș a fost înscris de un jucător din echipa noastră, Paul Morar, astfel sfertul terminându-se doar cu un coș marcat.

Sfertul doi începe mai bine pentru cei de la Vest Activ și reușesc să înscrie 4 coșuri pe parcursul sfertului. La pauză, Sergiu le cere să se apere mai bine și să intre pe teren fără emoții, fiind primul meci al lor în campionat.

Pe parcusul sferului 3 cei mici se conformează cerințelor și adversarii înscriu doar un coș în acest sfert. Oboseala și emoțiile își spun cuvântul și în sfertul al patrulea, iar adersarii înscriu puncte ușoare.

La finalul meciului, Sergiu îi felicită pentru că au luptat și îi încurajează că va fi mai bine la meciurile viitoare.

Mai multe poze pe pagina noastră de facebook MP Sport.